pátek 27. července 2018

Po dlouhé době

- nedostatek nezničitelnosti - dlouhý, temný čas se starou občankou - přijetí maskulinním kolektivem - z chlapce už moc nezbylo - holčičí Tinder - It’s a trap! - nové poly-lásky -

        Tý jo. Já jsem nepsala dlouho! No… Aspoň mám co vyprávět. Trochu. Že jo. Člověk by čekal, že se za těch pár měsíců muselo dít věcí.
       No, a taky dělo. Psát jsem skončila někdy v březnu, to má milá měla svůj největší depresivní breakdown a na mne to tak trošku dopadlo taky. Holt nejsem tak psychicky odolná a nezničitelná jak jsem si myslela. Samozřejmě, ještě to všechno přišlo zrovna ve chvíli, kdy jsem zrovna vstupovala do RLT, takže jsem byla dost rozviklaná strachem z něj.
        Takovému real-life testu u mne předcházela i změna jména na neutrální. To je mimochodem fakt ptákovina, jednak byrokratická zátěž navíc, jednak fakt i docela nepříjemnost. Co však bylo ještě horší, bylo to nekonečný čekání. Jako, já tohle řešila docela s předstihem, takže jsem si šla žádat o změnu o jména tím, že jsem měla všechny potřebné dokumenty. Matrika v místě trvalého bydliště byla taky rychlá, schválenou žádost jsem dostala po týdnu. Kolečka se zadrhla, protože jsem narozená v cizině, a nový rodný list mi vydá zvláštní matrika v Brně. Což je asi ta nejpomalejší matrika v Brně. Takže jsem si podala žádost o změnu jména koncem března, a nový rodný list jsem dostala až někdy v červnu. Takže jsem se dostala samozřejmě i do poněkud trapné situace, kdy mne revizor oslovil slečno, já mu podala lítačku a on si všiml staré fotky s vousy. Nepříjemná situace.
        S tím, že novou mailovku v práci mám od konce dubna. S tím, že jsem se mailem vyoutovala zbylým lidem, se kterými spolupracuju (a že jich je) a vzala si na dva týdny dovolenou, ať se psychicky připravím (jo, jsem strašpytel) a ať to všichni vstřebají. Během nich jsem šla na pivo s pár kolegy, už jako Alice a ačkoliv jsem po cestě málem chytla hysterák, tak všechno bylo príma. Teda, jasně, že chvíli trvalo, než si zvykli, ale snaží se mi nepůsobit diskomfort. Sice jsem se fakt bála reakce převážně maskulinního kolektivu technické firmy, musím ale říct, že moje obavy se, díky bohům, nenaplnily. Jako jasně, určitě nějakej vtípek o mně za zády zazní, ale všichni jsou slušní a tak. I když na druhou stranu mě to trochu štve, že to o mne všichni ví. Ale to asi souvisí spíš s mojí až-moc-přemýšlící povahou.
       Protože fakt už ty změny vidím. Porost všude prořídl (akorát s vousky mám furt problém), narostl mi zadek, ramena mi splaskla natolik, že vypadám jen jako plavkyně a dokonce mám i trochu pas. Mám i svůj jednoduchý, ale snad padnoucí styl oblíkání. Trochu hipster-metal, ale cítím se v tom dobře. Chlapi mi koukají na nohy, občas už se na mne někdo usmál v MHD (moje běžná reakce - vyplašené koukání jinam). A taky mi pořádně rostou prsa! Teda jako… Mohly by i víc, ale na to mají ještě čas.
        Taky jsem si teda řekla, že bych si mohla trošku honit sebevědomí na Tinderu. Upřímně jsem nečekala takový rozdíl mezi holčičím a klučičím, například:
        Chodí vám dost zpráv.
        Asi deset procent z nich jsou “booty calls”, povětšinou od cizinců ze Španělska a Itálie.
        To jsou většinou ti, kteří mají nějakou polonahou fotku.
        Zhruba půlka zpráv začíná obligátním “Ahoj, jak se máš?” s myšlenkama jako “docela na houby, proč tě to jako zajímá, když se vůbec neznáme a mne taky nezajímá jak se zrovna teď máš ty”. Pokračování je snadné si domyslet: “Dobře, co ty?”, “Fajn”, konec diskuze.
       Takže člověk to musí najednou dost probírat (a občas děkovat, že nelze přes Tinder posílat fotky). Ale samozřejmě, občas se najde i někdo, s kým se povídat dá.
         Například jeden, se kterým bylo docela ucházející první “rande” (to z něj udělal až on, když mě začal líbat). Na druhém jsem se vyoutovala on to úplně neunesl. Na druhou stranu docela mi to pomohlo začít se víc vnímat jako a “passing” a nabyla jsem díky tomu i kousek sebevědomí.
        No, a druhý je Mára (byl už zmíněn na miniblogu mé milé), se kterým teď chodím, aneb poly-life again. Ale o tom zase příště.

9 komentářů:

 1. Celkově je byrokracie v této zemi dost zábavnou věcí, já občas nad některými věcmi zůstávám stát.
  Hysterický záchvaty znějí taky zajímavě, já se vyhýbám lidem a pokud zrovna s nima nejde mluvit normálně tak ze mě leze v 90% věty cosi jako ,,eee, er, emm, hmm, mno..." a podobné :D vypadám jako bych se seknul. (V práci tohle provozovat nejde, takže prostě život je krutý, ale každá směna jednou skončí)
  Proč jsem si myslel, že jsi lesba? Tuším, že je to i někde zmíněno (stejně jako, že tvoje milá si ani po tom všem možném nepřipouští, že není hetero nebo snad došel nějaký ten update?) já jsem popravdě rád, že od této části jsem, jako jasný bisexuál, osvobozen :)
  Každopádně je úžasné, kam až jsi zatím došla, já díky převelice inteligentním zákonům této země žiju zatím, jako spíše nepříliš změněn takovýmito prostředky, ale fandím lidem, co to zvládají a i těm, co to nezvládají, tak aby to zvládli. (Takhle jsem měl na yt krátkou konverzaci s jednou mladou ženou, řeknu to ještě jednou, je úžasná a ať si prosím už konečně přestane říkat, že se do toho pustila pozdě, protože to není pravda a nemyslím si, že je na tohle někdy pozdě)
  Mno, bezva, chtěl jsem napsat něco strašně důležitého a mezitím jsem to zapomněl... :D
  Takže asi, jen tak dál! (y)

  Zdíša

  Btw: Není divný, že tvůj blog sleduje trans kluk, že ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by mělo bejt divný, že můj blog sleduje transkluk?:D Já sleduju takovejch věcí...:D
   Já mám naštěstí problém se někam dostat, jakmile jsem už v situaci, kdy musím mluvit, tak se nějak zatnu a mluvím jako rozená mluvčí. :D
   Hele jako... Já psala, že jsem lesba spíš jenom proto, že aktuálně jsem měla jenom přítelkyni :D Jinak jsem spíš pansexuální a záleží mi víc na tom jaký člověk je :)
   A já přitom mám pocit, že jsem vlastně pořád na začátku a všechno je strašně daleko, ale zase když se ohlídnu zpátky tak vůbec nepoznávám toho člověka, kterým jsem byla dřív :))
   Třeba si ještě vzpomeneš :P

   Kažopádně díky! Alice

   Vymazat
  2. Protože... prostě, já nevim :D myslíš si, že rozumím víc než půlce věcí, co jsou tu napsaný? :D To já taky, třeba tu trans ženu, co jsem zmínil, vlastně, kdyby jsi náhodou někdy hledala motivaci, tak si najdi Sob.mar.ka na YouTube nebo instagramu :D protože by mohla být pro trans (asi hlavně holky) dost motivující
   Já když už je nějaký volno, tak většinou dům neopouštím, možná tak maximálně na zahradu jdu, ale kdybych nechodil do práce a do školy, tak by mě nikdo nikde venku neviděl už vůbec! :D To mi nejde no...
   To je celkem normální, já si jednu dobu myslel, že jsem taky jenom na holky, no, tak nejsem :D ale vážně jsem vlastně bisexuální asi tak z 15 - 20%... Mno, tak mi přijde, že to maj skoro všichni (co nejsou jen na jedno)
   Daleko? Říkáš ty? :D Mě si nikdo na ulici s klukem ani nesplete (je pravda, že se odmítám ostříhat, ale v tom ten problém nebude...), je pravda, že teď jsem byl v lékárně pro něco pro tátu a jako jo, vypadalo to, že si ta slečna myslela, že je to pro mě :D ale tak změny jsou v průběhu času normální...
   Po měsíci... no, nevim :D nevzpomněl jsem si :D

   Není zač :)
   Zdíša

   Vymazat
 2. Změny pohlaví jedou stále po staru? Žádný pokrok nenastává? Sexuologové a další vyštudovaní chytráci transky pořád dusí a trápí jako cz transkovém pravěku? Co z toho mají, co je k tomu vede? Že by snadné a jisté příjmy?

  OdpovědětVymazat
 3. ahoj palicko.alicko to
  je bajecne ze se mas dobre
  a ze se ti dari ..no koukam
  ze ses humoristka - tumoristka
  :). umis psat humorne
  ne smesne..ja dnes
  dobrala posledni antibiotikum
  . zasahl.me zubni opuch
  mrtvej zub plnej hnisu. kterej
  vytekl no jeste zbylo 19%..
  bylo to o chloup.
  vis ze f.064 bude pry vyrazeno
  ze zeznamu nemoci..prof
  weiss zuri ..happy hallowen
  alice deejay *)
  back in my life.©

  OdpovědětVymazat
 4. kdo je zdisa? zdenek srstka
  ?;))) hezky vecer alicko
  ooooooioooi

  OdpovědětVymazat
 5. AUTORCE BLOGU VESELE VANO
  CE A PF ALICE ROK..jak rekl
  gotz george < bi a ti co si hraji
  na lesby vcetne trans jsou lini
  priznat barvu holky to nedelaji. > koukni jak dopad freddie mercury..
  PUSTI SI ALICE DEEJAY BY DEE
  JAY JURGEN A UZIVEJ SVATKYYYYYYYYYYYY ®

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bi a ti co si hrají na lesby jsou líní? Prosím, zamýšlí se nad tím, co píšeš. Vím už 25 let, že jsem trans a min 20 let, že jsem lesba. Já si barvu přiznala už dávno. A čím dál více se mi chlapi hnusí. Nesuď okolí podle sebe. Děkuji

   Vymazat
 6. A penis ne? Ono je v
  poradku byt lesba pokud
  nejses ta co nadela dite holkam
  A pak rve po blozich ze
  Je holka a ze k ni penis
  nepatri. Co vis o fobech
  A predsudcich..hurvajs..
  ale lehke to ..

  OdpovědětVymazat