sobota 17. února 2018

Pěkně divná fáze

- snad rozumný postup - kdo to měl vědět, ví - šíření drbů - zachovaný takt - nepatřičnost n toaletách - takové lentilky - globalizace vzrušení -

            Tak se pomalu posouváme do další fáze. Kterou teda spousta holek ani nemělo, protože ona je každá tranzice o dost jiná. A taky proto, že já jsem člověk, který si spousty věcí prostě má nějakým způsobem ve zvyku zesložitit. I když můj postup mi připadá docela rozumný a s minimem opravdu hluchých míst. A ještě podpořený i mou kamarádkou (a tak trochu tranzitní koučkou).
          V práci jsem domluvená, že o své změně řeknu jenom lidem se kterými přímo spolupracuju, bude o tom vědět management, kdyby náhodou někdo něco a jinak to prostě nebudeme hrotit - ono těch ostatních se to přeci jen netýká už vůbec. A mnoho z nich si ani ničeho nevšimne, ono až tak malá firmička nejsme. To už mám prakticky za sebou, už jsem to řekla i poslednímu kolegovi z kanceláře. U kterého tedy trvalo docela dlouho, než jsem se k tomu hecla. U těch ostatních se prostě vyskytla nějaká vhodná situace, nebo jsme mluvili o nějakém vhodném tématu, ze kterého jsem mohla skočit na tohle (jsem v těhle věcech fakt stresařka a strašně nesnáším pocit, že někomu vnucuju svoje problémy). No a s ním se prostě nic takového nenaskytlo. A ještě k tou jsem se ho bála. Teda ne, že bych si o něm myslela něco zlého, spíš j pro mne naprosto zavřená kniha a já ani trochu nevěděla jak bude reagovat. Já mám totiž jinak docela obstojný odhad na lidi, zhruba předem tuším alespoň v jaké množině se výsledná reakce může pohybovat, zatímco tady jsem netušila vůbec nic. Což, aspoň pro mne, zrovna příjemné není. Ale nakonec jsem to zvládla.
            Horší bylo to, že druhý den se to nějak pomalu začalo šířit po firmě. Přičemž o pár dní později jsem měla školit nové lidi právě z těch týmů, kde se to rozkřiklo. Vzhledem k tomu, že to prý vytáhli vedoucí, tak předpokládám, že to bylo kvůli tomu, že už začínám vypadat dost indiferentně a měli pocit, že bez varování by můj vzhled mohl způsobit nějaké trochu zaražené pohledy a reakce. Ale to nic nemění na tom, že další den jsem málem chytla po cestě do práce panickej záchvat. Útěchou bylo jen to, že jsem neslyšela o žádných vyloženě negativních reakcích, maximálně tak takové to klasické zděšení z toho, že si nechám fiknout to bimbátko dole (ach ta mužská pýcha), ale dokonce tam zaznělo i uznání, že to chce docela odvahu a tak.
          Nikoho asi nepřekvapí, že školení, ze kterého jsem měla strach bylo úplně v pohodě. Ať už všichni měli dostatek taktu, nebo jím to bylo prostě jedno, nekonaly se žádné zkoumavé pohledy, žádné poznámky. Jedna věc je to, co člověk vidí na internetu - to jak umí být lidé netolerantní a neempatičtí, a druhá věc je to, že reálný svět tak hrozný není. I když to může být dáno tím, že se přeci jen pohybuju ve velkoměstě buď mezi geeky, kteří jsou obecně dost tolerantní, nebo v zázemí technologické vývojové firmy, v jakých obecně pracují spíše modernější, liberálněji založení lidé. I když ono bůhví jak veselý to bude, až přejdu do RLT, že jo.
           I když jedné věci jsem si všimla. V práci stále chodím na pány. A kolegové ze mne začínají být trochu nesví. Jakože když mne potkají, jak si meju ruce u umyvadla, tak jdou do kabinky. Jednou se mi stalo, že kolega otevřel dveře od WC… A zase je zavřel. Prostě v tomhle to začíná být docela slušně awkward, na to, abych se cítila bezpečně a pohodlně jako žena jsem furt ještě na pohled moc kluk, ale ke klukovi už začínám mít taky docela daleko. Už abych z týhle divný fáze přešla do o trochu míň divný fáze: teď už jsem teda holka, jo. A to ani nemám přehled, kdo vše o mně ví a kdo ne.
           Všechny trička a košile na mě začínají viset, už nikde nemám uplé rukávy, naopak kalhoty mi začínají být na stehnech a zadku těsnější a dostávám docela hezkou dámskou křivku. Jen tak ze zájmu jsem si zkoušela svůj oblek, který jsem na sobě neměla hodně dlouho. A který jsem si kupovala když jsem vážila jen o pár kilo víc než teď. Všude na mně visel. Teda až na ten zadek a stehna, kde se div netrhal. A na poslední epilaci jsem se dokonce od paní epilátorky (?) dozvěděla, že vypadám najednou o dost jinak, že mezi minule a předminule to žádný velký rozdíl nebyl, ale teď už je to fakt vidět. Ono když k tomu přičtu, že mi rostou prsa. Mám je zatím jak třináctka, ale i tak z nich mám radost. Nevýhodou jsou extrémně přecitlivělé bradavky, do kterých když si omylem šťouchnu (i když na to je mistr spíš moje milá), tak si málem prokousnu ret.
         A přišly i dost významné změny sexuálního rázu.. Navzdory očekávání, libido se mi nijak zvlášť nesnížilo, ráda si užiju sex stejně často jako dřív, s rozdílem, že nedostatek sexu mne už nefrustruje. Taky potřebuju daleko víc být uvolněná, mít ten správný okamžik a atmosféru. Samotné vzrušení najednou není soustředěno intenzivně a lokálně, ale najednou mám pocit, že ho cítím po celém těle, jako by mi elektrizovaly i konečky prstů. A ranním vstáváčkům jsem taky před nějakou chvílí dala sbohem.

23 komentářů:

 1. Čím větší firma, tím se v ní jaksi ztrácejí všední problémy jedinců, sama jsem začínala přeměnu ve velké firmě. Velmi dobrá myšlenka je z Priscily královny pouště, kde dospívají nakonec k závěru, že velkoměsto je tu proto, aby nás chránilo před tím špatným. Rychle to vyšumí a budeš mít větší klid na přeměnu.

  OdpovědětVymazat
 2. zkus jít makat dolů mezi lůzu, jako dělnas (sorry, musí to znít důležitě "operátor") do výroby a posereš se tam z toho, z těch lidí, ta jednoduchá lidská lůza ti dá takou sodu, že budeš ráda že vůbec dejcháš,
  tam poznáš zač je toho loket ta tvoje změna pohlaví z chlapa na babu, Milane

  OdpovědětVymazat
 3. a užívej si Milane posledních chvil a možností fungujícího sexuálního života, sexuálního vzrušení a příjemných pocitů,
  po té, co ti to tam řezník dole "upraví", budeš na ty příjemné chvíle a pocity už jen maximálně vzpomínat, protože to potom bude totálka masakr a mrtvák tam dole

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbej, protože se to děje ?

   Také raději posloucháš uklidňující lež, nežli nevyhovující pravdu?

   OK, když ne Milane, tak jak ti to bude vyhovovat? Miluško?
   Je to už lepší?

   Vymazat
  2. Hele, a kdo je teď kdo? Kdo je Milan? Kdo je Miluška? Kdo je Klára? A jsem já furt já?O.o

   Vymazat
 4. Dva komentáře výše jsou přesně ty, proč nemusím některé anonymní transtalkery. Vyhrožování a zastrašování, to je pro některé blízké. A když to nezabere, tak je na řadě deadnaming nebo misgenderování.

  Mám kamarádku, která pracovala v drůbežárně s otřesnýma pracovníma podmínkama mezi tou tzv. lůzou, bydlela na ubytovně a taky tu přeměnu podstoupila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak víš co... Jak se chováš k nim, tak se budou lidi chovat k tobě. Pokud se na své kolegy bude člověk při tranzici koukat jako na lůzu, těžko může čekat příznivou reakci :) A mluvit o někom kdo dělá na stejné pozici jako o lůze svědčí i o tom, co si dotyčný člověk myslí o sobě.

   Vymazat
  2. WTF, já se na nikoho jako na lůzu nedívám...měla to být reakce na výše uvedený komentář, který tu lůzu označoval

   "zkus jít makat dolů mezi lůzu, jako dělnas"

   tak si nech výpady pro někoho jiného

   Vymazat
  3. Klídek :D Já ti jen přitakala.

   Vymazat
  4. A z jakého důvodu si má nechat transsexuální člověk líbit v zaměstnání ponižování, vysmívání, sexismus, urážení, šikanu, buzeraci a další podlosti a hnusy od nepřátelských blbců?

   Na takový stav ani život není transsexuální člověk zvědavej a nehodlá žít a pracovat v takovéto nepřátelské atmosféře mezi špatnými a hnusnými lidmi.

   Vymazat
 5. Ježiš, Bluemoon, ona mluvila o anonymní, ne o tobě, taky komentovala ty komentáře :-D To "jak se chováš ty k nim ..." a tak dále nebylo vzhledem k tobě, ale k popisu situace :-D Narážka na to, že jak se chováme a jevíme my vzhledem k okolí, tak se naše okolí chová k nám a buď je v pohodě nebo nám to dává sežrat :-) Přečti si její text ještě jednou, žádný výpad na tebe tam není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale je to v mém vlákně jako reakce na mne...

   Vymazat
  2. Ano, protože ti odpovídala a vyjadřovala svoji podobu názoru na anonymní. Představ si to v reálném životě, nějaká hysterická ženská nakvašeně odejde ze scény a ty zůstaneš s kamarádkou a ona s pokývnutím hlavy za jejími odcházejícími zády o ní začne říkat přesně to, co napsala Louise... Žádný výpad na tebe tam nevidím a ona ti to poněkud kratší formou taky potvrdila :-)

   Vymazat
  3. " Narážka na to, že jak se chováme a jevíme my vzhledem k okolí, tak se naše okolí chová k nám a buď je v pohodě nebo nám to dává sežrat " ... tak to vůbec jsi teprve na začátku, tak to nevíš. Ale pokud transgeder žena nemá passing, tak ji lidi stejně považuji za transsexuaála, transvestitu, homosexuála, zženštilého muže - no a na takového chlapa si všichnio dovolí a kdykoliv toto dají sežrat. Můžou se naoko chovat dobře, ale prostě je to slabina, na kterou kdykoliv kdokoliv někdo může zautočit...a která žena v této situaci zvládne nějak fungovat?....ona současná situace a přistup lékařů k transgender ženám, kdy jsou hozené mezi lidi bez passingu není moc pro ženy....

   Vymazat
  4. tedka čtu,jak se to to psalo..ale prostě toto nejde zobecnovat "Narážka na to, že jak se chováme a jevíme my vzhledem k okolí, tak se naše okolí chová k nám a buď je v pohodě nebo nám to dává sežrat "

   na slabší si dovolí lidi vždycky. Akdyž žena vypadá jako zženštilý muže o to více

   Vymazat
  5. současná pomoc transsexuálním ženám je neuspokojivá ze strany medicíny, a některá transsexuální žena sama sobě také už nedokaže nějak pomoci,
   a ne každá transsexuální žena to po přeměně zvládá v životě a v cis společnosti "normálně" fungovat s takovou neuspokojivou přeměnou, kdy sama sobě nedokaže pomoci, a odborníci přes transsexualitu jí také nepomohou, a nebo jen zanedbatelně, což pro transsexuální ženu znamená špatný a horší život

   Vymazat
  6. ano to je přesné. Současnýlékařský přístup je spíše pro ty, co mají nějákou autolásku k tělu - dokáží zázračně vidět ve svém těle něco ženského i dávno před HRT a pak jsoudostatečně splachovací - dokáží lidi ignorovat, je jim jedno , co si myslí. stačí jim prostě jen na veřejnosti vystupovat v dámským oblečení, líčení a více nechtějí....a pak uřezat penis. Pro ostatní je to dosti utrpení. A vede to k devastaci života. Sama jsem noho let na HRT nedokáží vůbec již vycházet mezi lidi v tomto stavu. Lékaři si vůbec toto nebezpečí neuvědomují a bagatelizují - oni si vážně myslí, že žena může fungovat,když vypadá jako muž? Nechápu, co za tímto přístupem stojí.

   Vymazat
 6. Ty, a další s podobnýma kecama, se sámi přizpůsobujte nepřátelským lidem a nepřátelským podmínkám, já ti na takové rady seru, já se nepřátelským podmínkám a nepřátelským lidem nepřizpůsobím nikdy!

  Na to mám svoji hrdost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zato ty se chováš jako ztělesnění přátelskosti. Je to tu opravdu vidět. Není lepší způsob jak si sehnat v okolí a práci spojence, než plivat všude kolem sebe a nazývat lidi lůzou, gratuluju :)

   Vymazat
  2. Jeden spojenec proti přesile nepřátelsky naladěného davu, to řeší co? To si děláš prdel, to nemyslíš vážně :D ?

   Ten kdo je nesnášenlivý a nenávistný vůči transsexuálům a má s nimi problém, tak ten je nesnášenlivý a nenávistný i ke komukoliv jinému.

   Dokud se transsexuálové nezačnou v této společnosti brát a posuzovat jako plnohodnotní lidé s plnou důstojností a nevynucovaným respektem a stejnými právy, tak jako je tomu u cis mužů a cis žen, a do té doby, dokud se to nezmění, tak mám takováto nesnášenlivá a nepřátelská společnost u prdele!

   Pokud mám být pro společnost neplnohodnotá, a společnost mnou oporhuje a vytírá se se mnou prdel, jenom proto že jsem transsexuální, tak takovou společností také pohrdám a v takové nepřátelské společnosti jednoduše odmítám být.
   To je má msta, za to nepřátelské a nepřijatelné chovaní většinové společnosti vůči transsexuálním lidem.

   Vymazat
  3. Tvá msta je že se chováš jako naprostá kráva a to i k těm kdo jsou na tom stejně jako ty? No, dobře, no… Víš co, ono to jako msta moc nefunguje. Teda, vůbec. Jen při tom prostě vypadáš jako naprostá kráva.
   Blbý, co? :)

   Vymazat
 7. bud rada ..taky nechapu proc
  chodis na pansky 00.?
  a ver a prover nebot lidem
  do hlav..a kecy byt hodna
  na foby..jsou zakerni a
  ne hodni..
  hezky vecer pro me ses
  alice deejay .(
  mozna prijede cosmic
  gate zahrat somewhere over
  the rainbow) paa

  OdpovědětVymazat