sobota 16. prosince 2017

Ty těžké coming-outy

- navyšujeme obtížnost - nevšímaví chlapi - uklidňující zlozvyk - posezení - absinthové odpadnutí - snad vše dobře dopadne -

            Jsou coming-outy a coming-outy. Některé jsou jednoduché, třeba ty před kamarády s otevřenou myslí, u kterých se dá dopředu předpokládat, že to budou respektovat. Pak jsou tady coming-outy před kamarády, kteří jsou v některých ohledech méně tolerantní, ale své okolí si přeci jen vybíráme (a měníme) sami. Pak tady máme další kategorii, která je o poznání obtížnější, a tam můžu zařadit partnery a rodiče, kdy je míra obtížnosti přímo úměrná vzájemné závislosti. Ve chvíli kdy žádná taková výrazná není, tak se dají v nejhorším taky pálit mosty, nezvedat telefony. Ale úplně nejtěžší, jsou ty, které jsou před těmi na kterých jste závislí existenciálně. Tedy například před svým šéfem v práci. Víte jak, bude to problém? Pořád jsou zde situace, kdy člověk kvůli něčemu takovému o práci přijde. A co bych dělala dál? Když už někam budu chtít nastoupit jako holka, tak zatím to moc fungovat nebude a že bych někam šla jako kluk? Když mi ho bude okolí věřit tak půl roku? To by taky nebylo dobrý a měnit práci jak na běžícím páse se mi taky nechce.
            Tak a teď zpátky k příběhu ze včerejšího dne. Takhle, kolegyně mi už ve čtvrtek řekla po poradě, že jako kluk fakt už moc nepůsobím, a že nechápe, že si toho nikdo zatím nevšiml. No a včera jsem měla posezení se svým šéfem, tak jsem byla docela překvapená, že nebyla ani žádná otázka na mou lehkou změnu vizáže. Vlastně jsme jen probrali můj úvazek a trochu zpětné vazby.
            Já měla náhodou s sebou papír s informovaným souhlasem k začátku hormonální terapie (kde je ještě hezká kolonka ve smyslu “další možnosti léčby: žádné” a já chtěla kopii) a říkala jsem si, že teď je možná ten vhodný čas, mají mi teď prodlužovat smlouvu a o svém šéfovi si myslím, že je rozumnej a fér chlap a já ráda jednám na rovinu - aspoň nebudu mít černý svědomí.
          No a na našem posezení jsem samozřejmě neřekla ani ťuk. Po tom co jsem od přítelkyně i od kolegyně dostala podporu v tom, že tohle je správný a přeci jen jednou s tím stejně budu muset vyjít ven. Tak jsem v pozdním odpoledni vytáhla cigáro na dvě popotáhnutí, vrátila se a:

               A: “Hele máš minutku?”
               Š: “No jasný.”
               A: “Spíš venku. Hele pojď do tamtý zasedačky.”
               Š: “Co se děje?”
               A:  “Takovej… No… Osobně zdravotní problém, kterej tak odhadem za půl roku může mít trochu vliv na můj pracovní poměr. Blbě se o tom mluví, možná koukni na ten papír.”
               Š: “A… Co tam mám vidět?”
              A: “No…  Jsem teď v procesu změny pohlaví  a  tak za půl roku už to asi na mně bude vidět a asi přejdu k dalším krokům, změně jména a podobně. 
               Š: “Jakože takhle se necítíš… Dobře?”
               A: “No, tak nějak. Prostě dlouhodobý. Akorát až ten poslední rok to nějak řeším.”
               Š: “No a jak dál?”
               A: “Vidím to tak, že za pár měsíců si sednem znova a uvidíme co dál, jestli půjdu jinam nebo zůstanu tady - podle toho co kolektiv a tak, že jo.”
               Š: “Jo, oukej. A díky za info.”

            Povzbudivě se usmál a šli jsme zpátky. Na nic se neptal, ale hádám, že to bylo proto, že jsem se v tý situaci málem rozklepala, nejspíš plynule měnila odstín obličeje z rajčatové červeni na tvarohovou bílou, zpátky, a dokolečka, tak mu mě mohlo bejt trochu líto. Nehledě na to, že už si to ani moc nepamatuju, tyhlety stresový situace mám pak vždycky jako v mlze. Dodělala jsem si nějakou práci, zmizela… Doma si nalila sklenici absinthu a totálně odpadla.
           No, snad jsem se rozhodla správně, reakce byla docela v pohodě… A byla jsem fér. Tak a teď ještě doufat, že to v práci nebude teď divný. A vlastně mě překvapilo, že se moc překvapeně netvářil.

10 komentářů:

 1. alicko blahopreju ..
  bud rada ze nejses na venkove
  .67% nezamest ..ja sama
  zdravotne postizena
  nemam bydleni sve mam
  duchod atd ..a znala takove
  co te vyhodi ze zamestnani
  bud rada a neplkej a nevymyslej jestli ses holka
  nebo dolka ..
  HEZKE VANOCE 24.12
  VANOCE A PF 2018.©
  snad se potkame v CR :)))®

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud by nemuseli transsexuálové být existenčně závislí na příjmu z pracovní činnosti, tak je změna pohlavi pro transsexuály mnohem mnohem jednoduššího a přijatelnější!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a kdo neni existencne zavisly na zamestnani v tyhle dobe? to je argument jako kdybych nebyla zavisla existencne na zamestnani tak se mi bude jednoduseji cely dny delat ... (kazdy doplni co ma rad)

   Vymazat
  2. transsexálové jsou křehké bytosti, a lidé se kterými musejí v pracovním procesu makat, aby měli prachy na svou existenci, ti je akorát psychicky tyranizují a ničí, za to že jsou transsexuálové,

   transsexuálové by měli mít možnost na výběr, zdali musejí být závislí na příjmu z pracovní činnosti v pracovním kolektivu nepřátelských lidí a nemuset se učastnit pracovního procesu v neprátelském prostředí netranssexuálních lidí

   Vymazat
  3. co takhle zvazit lepsi vyber prace?

   Vymazat
  4. to je nereálné/nemožné!

   Vymazat
  5. No jo no... ono vydělávat jinak než šlapáním je náročný... že jo, Šárko?

   Vymazat
  6. když jsou lidi hnusné svině je to peklo,
   to buď bys musel zabít je nebo sebe, aby jsi měl od těch sviní pokoj

   Vymazat
 3. ANO ja nechapu ze.z dani
  jim plati alimenty a ze
  nikdo neni vinen :/
  a proc pak ta vedra spiny
  v prubehu rozvody ..
  mam pocit ze sado maso..
  a pak ze fobie neboli ..
  a jeste sami pan a nevim
  jaky sexualove s detmi
  a jeste se hraji na slunicka..
  a ze cis holky utikaji od ..
  k chlapum ( k cemu dobry
  to hrani na lesby ..jodie
  foster nespi s chlapama
  ani langerova)
  a takova erin se tu lituje
  a loni chtela skakat radosti..
  :) pak se divi..
  hezky svatky vsem zejmena
  alicke :) resident BLOG
  a pry lehke jo kdyz..®

  OdpovědětVymazat
 4. erin letela jako gagarin
  psali ji kolegove jak
  ji meli radi a pak pozdeji
  taky..hrat se na blbou
  a hodnou taky neni dobre
  ..a ne kazda ts ma samo
  zrejme zamestnani
  ..ano krehke:/
  a ne kazda co slape to
  dela z pasie je nucena
  pasaky a nouzi..
  pf 2018 vam vsem

  OdpovědětVymazat