pondělí 11. prosince 2017

Jedeme dál!

- nejsem nebezpečný blázen - strach z ďábla - nic hrozného - testy, testy, testy - toaletní nejistota a panické záchvaty - jedeme dál - velkoodběrna biologického materiálu - Ježíšek před Štědrým dnem -

              Fíha, to ten čas letí. Teď jsem si uvědomila, že už je to dva tejdny, co jsem byla na posezení u pana profesora Weisse a vyplnění všelijakejch těch jeho dotazníčků, co by měly prokázat jestli náhodou nejsem k tomu všemu (nebo místo toho?) ještě blázen. No, docent Chocholoušek pro mě se svěrací kazajkou uprostřed týdne nepřijel, takže nebezpečná asi nejsem.
            Každopádně, musím přiznat, že jsem se tohohle vyšetření bála. Ze spousty míst jsem slyšela tolik řečí o tom jak je to hrozný, ponižující a tak podobně, že jsem si jen málem začala představovat jako nějakého ďábla, čekajícího na vhodný okamžik k pozření mé nesmrtelné duše. Fakt jen od dvou kamarádek jsem slyšela, že je to úplně v cajku.
         No a ve skutečnosti to byl docela milý postarší pán. Zeptal se, v jakém rodu si přeju být oslovována. Zeptal se mne, zda jsem četla “Transsexualita a tak dál”, přikývla jsem (zkoušení se nekonalo). Zeptal se mne na něco málo z mé historie, jak se to celé vyvíjí. Zeptal se na sérii otázek1, u nichž bych se červenala i před přítelkyní nebo nejlepší kamarádkou, natož před profesorem v letech, probodávajícím mne pohledem. Nechal mne nakreslit panenku a panáčka. Upřímně, vzhledem k tomu že snad každý, kdo se dostal do takové situace ví jaký má být “správný výsledek” vypadat, nechápala jsem účel tohoto testu, dokud mi kamarádka neřekla, že to bude jen proto, aby se případně chránili před žalobami. A pak mi dal stoh papírů s takovými těmi psycho-ano-ne otázkami a Ravenovým maticovým testem a poslal mne před kancelář na křesílko, ať mu je vyplním. Mezitím tam přišla další paní, já dodělala testy, odevzdala a že do dvou týdnů bude mít zprávu pan doktor Procházka.

          No a dneska jsem se za ním vydala. Tentokrát v dost unisex oblečení s troškou řasenky a trochou korektoru a pudru na, už notně vybledlých, namodralých flecích pod nosem a na bradě. K tomu vyžehlené vlasy. Připadala jsem si divně, měla jsem pocit, že si všichni myslí, že jsem nějaký úchyl nebo tak a vygrádovalo to v čekárně v Sexuologickém ústavu, kde bylo tentokrát nějak moc lidí, takže se dlouho čekalo, navíc se mi hrozně chtělo čůrat, ale nechtěla jsem propásnout kdybych přišla na řadu a ani jsem si nebyla jistá na které toalety mám jít a já z toho ve výsledku málem chytla panickej záchvat. Ty mám jenom teď, věřím, že až se mi trochu spraví postava, dorostou vlasy a definitivně zmizí zbytky ochlupení na obličeji, bude to o dost lepší.
           Když jsem se konečně dostala na řadu, byla jsem uvítána tím, že psychotesty jsou oukej a můžeme pokračovat. Zeptal se, jak s hormony a real life testem, na což jsem řekla, že hormony hned a RLT tak za půl roku, až mi toho chlapa fakt nikdo neuvěří. Dal mi žádanku na odběry ve VFN (na což jsem si děsně vydechla, k endokrinologům jsou prý čekačky tak půl roku), informovaný souhlas o zahájení hormonální léčby k prostudování, domluvili se, že tam skočím hned (vynechala jsem snídani) a stavím se za ním zase za týden.
             A hurá do VFN, to je od Sexuologického ústavu kousek, na Karláku. Tam mají takovou děsně moderní laboratoř, kdy stojíte v (docela rychlé) frontě, kde dáte žádanku, sestřička na ní dá nálepku, vloží do kyblíčku spolu s ampulkami na vzorky a podá pořadové číslo. Počkáte si, jako v Alze než vás vyvolaj a jdete do malého boxíku, kolem kterého furt běhají další lidi. Sestřička kouká na žádanku a povídá “paní *****”, pak přečte křestní jméno, trochu se zarazí, pokračuje “posaďte se tady” a hledá žíly. Kolem boxu furt chodí lidi. Sestřička odebírá vzorek. Hotovo. Mimochodem, tyhle velkoodběrny jsou docela príma v tom, že ty sestřičky už mají to napichování tak v ruce, že modřiny moc nehrozí.
            A hurá domů, těšit se na kouzelné pilule / injekce / náplasti / blablabla, které očividně dostanu ještě před vánoci.ad 1: Ptal se třeba na moje masturbační fantazie, v jakých rolích se v takových případech představuju. Taky na první sex s děvčetem, s klukem, počet bývalých sexuálních partnerů. Jestli jsem se oblíkala jako holka i dřív a jestli mě to rajcovalo. No, u některých otázek chápu, že to má odfiltrovat přepálený transvestity, příliš horlivý cross-dressery a další takovýhle lidi, ale u některých vůbec nevidím spojitost s řešeným problémem. Bylo to docela nepříjemné, ale dost to zjednodušovalo to, že pan profesor to bral absolutně profesionálně, jako kolonku do databáze. Ale uznávám, že určitě je spousta lidí, které to mohlo zasáhnout mnohem víc.

15 komentářů:

 1. No nevím, jestli to zkouší, ale Weiss je schopnej se ptát otázkama: Jakým rodem si přejete být oslovován. Automaticky vnucuje mužský nebo se přeříká, co jsem slyšela a zrovna u holek, co na to nevypadají, aby s nima musel mluvit v mužském rodě. Nebo znám osobně holku, která spokojeně žije v ženské roli, pohledná, příjemná a zrovna ona měla u něj Dg. travestismus až do komise, úplná hloupost.

  Co já jsem se přímo setkala, tak s tím, že jsem mu sama řekla, že v roce 2018 se stejně zruší diagnoza TS, načež se rozčílil, že se o to postará, aby se nezrušila a začal nadávat na různé trans aktivisty, že za to můžou a byl docela nepříčetnej na psychologa. Evidentně z toho má takový prospěch, že mu naše stigmatizace duševní nemocí nevadí a byl by i rád za ni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mě to tak přijde, že sexuologové zde v Česku mají profit z transsexuality lidi, a proto maji zajem na jejím zachováni.
   Zjednodušeně ale výstižně:
   Hlavně neměnit / nerušit trans diagnózy, my sexuologové z nich máme prospěch !

   Vymazat
  2. Nepaušálizovala bych na všechny

   Vymazat
  3. Co to je žít spokojeně v "ženské roli" . Jsem tak viděla několik - všichni lidi je považují za transvestitu, transsexuála, homosexuála a pod. A jim stačí to, že mají na sobě jen ženské hadříky, líčení...ale pro transvestitu je to právě role, která mu sedí a brání si ji.

   Vymazat
  4. Hm, to je zajímavý, to bych od něj nečekala, na mne působil fakt mile o.O

   Vymazat
 2. a,plati alimenty za tebe dominiko:))?
  jsou karlovy vary LGBTI?
  uaaaa.:)

  OdpovědětVymazat
 3. humoristka dominika domina
  tak smrtelne vazne rika
  az se ROFL.. a to nevedela
  kdy vylezt z postele s ex
  a jit k hance .... same
  vyhody :)

  OdpovědětVymazat
 4. odfiltrovat transvestity? naopak bez nich by neměli prakticky klientelu, proto propagují, že transvestitismus, fetišismus je pouze předstupen k transsexualitě. Píší knížku a informace říkají tak, aby se v tom našel každej transvestita.

  OdpovědětVymazat
 5. vi od mala co jsou a maj
  servis do nebes foby neznaj
  a zijou s zenskymi at maj
  vyhody(teplo jidlo sex)
  weiss se pta co ti vadi.
  a oni to vedi pak pouzivaji
  a ze skodi jinym holkam
  a nahravaj fobum../
  u prdele ze jo.
  mezi dominikou a gabrielou
  zadny velky rozdil..
  a za prachy ti da F.064 i obvodni;(

  OdpovědětVymazat
 6. Zásadní rozdíl mezi travestitou dvojí role a transsexulním člověkem je ten, že travestita nemá žádný vnitřní pocit žít trvale v opačném pohlaví a fetišista se uspokojí a je zas klid. Co jsem měla možnost se zeptat pár travestitů, tak žádný z nich by trvale jako žena žít nechtěl, dokonce ani ne přeoperovaná Diana, co žaluje lékaře. Jestli se transsexuální žena vrací zpátky do mužské role, tak je to většinou jen kvůli strachu z okolí. Tak už dejte pokoj s tím, že travestismus je jen přechodná fáze.

  K té mé kamarádce: Je to běžná žena, která prochází a společnost s ní je příjemná. Vůbec by v ní toho muže, kterým měla být podle weisse v minulosti, nikdo nehledal a to patří mezi starší ročníky. I Weiss se může tedy mýlit a chtěla jsem jen poznamenat, že to je celý jeho bysnis na tom postavený, kterým spíše tou patologizací škodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mnoho transvestitů hledá uník v transsexualitě. A také sexuologové postavili diagnostiku tak, že ji mohou dát klidně tranevstitům. Překvapivě se do ní totiž dostane i někdo - kdo se převlíkal do dámskýho a masturboval v tom, vzrušovalo ho to obleční, nebo pohled na sebe sama v převlečení. Lékaři píši, že je to narcistká masturbace - což právě transsexualitu /genderovou dysforii vylučuje. U té je odpor k tělu. al elékaři překvapivě u toho dají diagnozu klidně bez problémů a proto dosti transvesitů prolo přeměnou.... taky jsem si psala s transvestity a někteří to zavčas skončili - ale nepomohli jim sexuologové, ti je v tom podporovali, že jsou ženy..ale rozmluvili jim to psycholog.

   a říkali, že byli dost závisli - na převlíkání, masturbací a posedlí tím a pak se našli v transsexualitě a pocitovali úlevu. Jen shodou náhod nepostoupili přeměnu, díky tomu, že si i promluvili s psychology.

   Překvapuje mě, že tu projdou transvestité léčbou, ale vysvětlení je v tom -

   podává se velice slabá hormonální léčba, která na většinu neúčinuje -

   a tak tedy vystupuji na veřejnosti - jako muž v dámským oblečení - což je právě role, která transvestitům vyhovuje a cítí se v tom jako ryba ve vodě.

   kdyby hormonální léčba zabírala, tak by většina transvestitů odpaadla, jelikož vypadat jako žena by jim nevyhovovalo..

   ale jelikož nezabírá, tak jm to velice vyhovuje vypadat divně mužsky.

   Vymazat
  2. Se mnou třeba Weiss vůbec oblečení a pod. nerozebíral. dokonce na to ani nepoložil oblečení, jelikož tak nějak poznal, že na to nejsem a nic mi to neříká... on je velice zkušený a hodně pozná...

   ale jeho chybou je, že si myslí, že transvetisimus je projevem transsexuality, což není. I když on možná ví, že není..ale je pod tlakem ostatních sexuologů, kteří by pak nedali diagnozu nikomu...

   no a tak dal už diagnozu klidně lidem - co kradli věci sestrám, maminkám, manželkám, přítelkyním..-třeba kalhotky a pod. Masturbovali v tom a vzrušovalo je to....dokonce i extrémní případ daní diagnozy u strkání tamponu do zadku.

   Jde o to, že žádnou ženu nevzruší kalhotky a pod. Nebo nemastrubují při pohledu na sebe samu v zrcadle...

   tomu se říká fetišismus a je to narcistická autoláska...

   normální ženu vzrušuje jiný muž/žena...a ne něc o na sobě, nebo její části těla, oblečení a pod.

   Dokonce ten do oka bijící rozpor i cis ženy mají odpor k tělu...a TS mtf mají mít autolásku k mužskému tělu a masturbovat nad tím? to je šílen blbost...

   ale jak říkám pro mnohé je ta masturbace v dámským závislost a dost z toho zblbnou...a lékaiř je votm podpoří.

   Vymazat
  3. oprava*ani nepoložil oblečení - otázku...

   Vymazat
 7. vis kolik lidi uplaci lekare
  a kolik bere uplatek..
  videt ze neznas ..
  zijes v KV meste a ses jako
  ..udelaj v 15 cti decko a
  nevi.. lit spinu po sobe na
  soudech to neva ze jo.
  dulezity cil.
  za prachy umele kozy
  a odpusteni alimemtu..
  jejda ..PF 2018

  OdpovědětVymazat
 8. a jaky je mezi dianou a
  tebou?
  jedna zaluje stat
  druha se soudi s tchyni
  protoze ji prasknul ..:)

  OdpovědětVymazat