sobota 30. září 2017

"It's a trap!" aneb posedlost penisy

- kecám o něčem co se mě netýká - diskuze plné respektu - strach z penisů - překvápko při sexu - trans holka je prostě holka - dotazník o vztazích -


Ačkoliv se snažíme působit jako otevřená společnost, společnost bez předsudků a diskriminací, a většina lidí už nás snad ani nechce zavírat do léčeben, i když takoví se najdou vždycky, nezávisle na vyspělosti společnosti, ve spoustě ohledů to pořád nemáme úplně jednoduché. Například v randění.
O čem chci mluvit já, je postoj “normálních” mužů k trans ženám. Proč o tom chci mluvit já, když jsem vlastně na začátku cesty a k tomu jsem ještě zadaná, takže téma já vlastně absolutně nemusím řešit? No, je to jednoduchý. Leží mi to v žaludku, tak si můžu dovolit trochu sociální kritiky. Inspiraci mi přinesly, jak jinak, diskuze na našich úžasných zpravodajských serverech (kde polovina hádek vzniká jen proto, že většina lidí si přečte jenom titulek který je naschvál napsán, aby upoutal pozornost ), jako například tady. Dovolím si z ní vytáhnout jednu takovou krásnou ukázku.
A další inspirací pro mne byla moje kamarádka, která mi vyprávěla, že svému kamarádovi ukázala mou fotku, co na mě říká. Prý docela hezká, ale že podle obličeje to vypadá, že mám kila navíc. Pak samozřejmě přišlo na přetřes i to “bytí trans” a on, že i kdyby taková holka měla po operaci spodku, tak prostě ne.
Je zajímavé, že (aspoň v mém okolí) vidím takovéto reakce spíš u mužů, reakce žen spočívaly v “no jako mě by to bylo docela jedno, maximálně by mi vadilo to, že s ním nemůžu mít děti” ve většině případů. A tady si dovolím být trochu kontroverzní. Skoro to vypadá, jako by každý muž měl strach z penisu (i toho dávno neexistujícího). Jako by z něj něj pusa trans holce udělala gaye.
Takhle, já vnímám muž / žena v závislosti na tom, jak se ten člověk prezentuje, jak se cítí a jak na mne působí a ne tvarem genitálií. A pokud na mne tak nepůsobí, tak se snažím jej tak brát, protože mne to nic nestojí, nebolí mne to a tomu člověku tím pomůžu k tomu, aby se měl rád. Ale kdybych šla na rande s trans člověkem, který je až na spodek k nerozeznání od cis člověka a mělo by mezi námi dojít k něčemu víc (jo, tím myslím sex), rozhodně bych byla ráda, kdybych se to dozvěděla dřív než ji / mu sundám kalhoty. Ne, protože by mi to vadilo, ale prostě proto, že tam člověk čeká jedno a najednou je tam něco jiného, takže na to raději budu připravená. A chápu, že pro dost lidí mohou genitálie jejich partnera hrát mnohem větší roli než u mne a “mít něco” s trans holkou, která má penis je pro ně nepředstavitelné.
Na druhou stranu, už nerozumím tomu, co jim vadí na holkách co už mají “po”. Vždyť už mají všechno “co dělá ženu ženou”. Medicína už pokročila tolik, že je to prakticky k nerozeznání. Tak proč to berou jako past? Vždyť je to pak holka jako každá jiná, holčičí hlas, holčičí postava, holčičí mysl, holčičí duše, holčičí vagína. Akorát nemůže mít děti. A to nemůže ani spousta těch “biologickejch” holek. A je takových dáááleko víc než těch trans. Upřímně, když se mi líbí nějaká tomboyka, připadám si o dost víc “na kluky” než když se mi líbí nějaká trans holka.
Protože ta trans holka je prostě holka a to “trans” je jenom přídavný jméno. Jako například “vysoká”.

P.S.: Napadlo mne udělat takový malý průzkum, prosím o vyplnění dotazníku a nejlíp i jeho šíření. Díky!!!
x

Žádné komentáře:

Okomentovat